Tutaj dodaj tekst paska informacyjnego

Szukaj

4 cechy naprawdę dobrej poduszki

4 cechy naprawdę dobrej poduszki

Poduszka jaka jest każdy widzi- tą parafrazą, jednego z artykułów w pierwszej polskiej encyklopedii powszechnej, można by w zasadzie podsumować dyskusję, a raczej jej brak, dotyczącą wyboru najlepszej poduszki. Poświęcamy nasz czas i uwagę, by solennie zapoznać się z ofertami producentów materacy- porównujemy ich parametry, sprawdzamy jakość materiałów i organoleptycznie testujemy (co jest najlepszą drogą do prawdziwej oceny tak specyficznego produktu, o czym regularnie przypominamy), by dokonać jak najlepszego wyboru- wszak dobre miejsce do spania jest gwarancją dobrego samopoczucia, nie tylko podczas snu. Podejście takie jest na wskroś słuszne, warto jednak  zauważyć, że nierzadko zdarza się, iż osoby, które pieczołowicie wybierające materac, do kwestii doboru poduszki podchodzą dość nonszalancko- decydując się na przykład na zakup takiej, którą po prostu zauważyli jako pierwszą podczas wizyty w supermarkecie budowlanym. Dlaczego tak się dzieje? Czy poduszka naprawdę nie jest na tyle istotna, by poprzedzić jej wybór rozmyślaniami?

Oczywiście, zgadzamy się z twierdzeniem, iż za lwią część komfortu podczas snu odpowiada materac, jednak nie warto bagatelizować roli, jaką pełni podczas snu dobra poduszka. A dobra poduszka to taka, która:

Nie odgniata się- tego punktu nie trzeba chyba tłumaczyć nikomu, kto choć raz spał na zużytej, nielitościwie ubitej poduszce, która w żadną miarą nie podtrzymywała szyjnego odcinka kręgosłupa, za to z alpejskimi ambicjami piętrzyła się na wysokości skroni. Spanie na poduszce, która łatwo się deformuje jest nie tylko nieprzyjemne, ale i niezdrowe, warto więc wybrać taką, której wkład, zapewnia jej wytrzymałość.

Jest sprężysta- dobra poduszka zdecydowanie nie może być niewzruszoną cegłą, powinna pracować razem z nami i ulegać naszym naciskom, problem jednak zaczyna się wtedy, gdy nasza poduszka nie ma mocy powrotu do swej pierwotnej formy. Sprężystość, umiejętność dopasowania się i stałej pracy z układem szyi i głowy śpiącego na niej człowieka to zdecydowanie cechy, których nie można bagatelizować podczas decydowania o zakupie poduszki.

Jest przewiewna- zapewne każdy z nas, choć raz w życiu słyszał o tym, iż “ciepło najszybciej ucieka przez głowę”, w kontekście zachęty do noszenia czapki w zimie. W tym powiedzeniu jest wiele prawdy, dlatego też warto zwrócić uwagę, by wkład poduszki nie był syntetyczny i zawierał w sobie zapewniające cyrkulację powietrza materiały- co szczególnie docenia się podczas letnich nocy.

Jest wykonana tylko z naturalnych materiałów- punkt ten bezpośrednio wiąże się z tym, co napisane zostało poprzednio- o ile dobre syntetyki to najlepsze materiały, z jakich można wyprodukować materac, o tyle pościel, pełniąca inne funkcje i mająca inny kontakt z naszym ciałem, zdecydowanie powinna być w całości wykonana z naturalnych, certyfikowanych, organicznych składników, takich jak bawełna czy puch.