Tutaj dodaj tekst paska informacyjnego

Szukaj

Kołdra puchowa całoroczna-Święty Graal odnaleziony?

Kołdra puchowa całoroczna-Święty Graal odnaleziony?

Czy istnienie kołdry, którą swobodnie można użytkować zarówno w upalne, letnie noce, jak i w trzaskające mrozem zimowe wieczory w ogóle jest możliwe?  

Zdrowy rozsądek każe nam wykluczyć hipotezę, jakoby istniał materiał, który samoistnie, bez żadnego wspomagania przez współczesne zdobycze najświeższych technologii, miał moc ogrzewania, przy temperaturach minusowych, jednocześnie w tej samej formie, zapewniając ochłodę w dnia, kiedy słupek rtęci w zaokiennym termometrze obiecująco wzrasta. W tym wypadku nie należy jednak zbytnio słuchać swej intuicji, gdyż istnienie kołdry, którą można z powodzeniem i niemałym komfortem używać zarówno w najsroższe zimy, jak i najgorętsze lata, gdyż umie ona zarówno zapewniać mocne, naturalne, ogrzewanie, jak i pełną cyrkulację powietrza i idealną wentylację, jest faktem.

Najważniejsze są materiały

Oczywiście, że tak i do znudzenia powtarzamy to zawsze w kontekście wszystkich naszych produktów, ale jesteśmy przekonani o tym, że na każdym producencie, który chce zasłużyć na miano twórcy dobrych, wysokogatunkowych wyrobów ciąży nie tylko dobór możliwie najlepszych surowców, ale też ich adekwatne wykorzystywanie i dopasowanie do specyfiki konkretnego wytworu. I tak jak w przypadku materaca, bazowaliśmy na najnowszych technologiach i najlepszych syntetykach, tak w przypadku kołdry wiedzieliśmy, że nie ma sensu starać się poprawiać coś, co jest naturalnie najlepsze i zostało sprawdzone przez pokolenia, postanowiliśmy więc jedynie wiernie odtworzyć najlepsze kołdry sprzed lat.

Dlaczego akurat puch i bawełna?

To proste- to najbardziej optymalne materiały, z jakich można wyprodukować pościel, gdyż spełniają najważniejsze zadania, jakie powinno się przed nią postawić- są przewiewne, niesamowicie przyjemne w dotyku, zapewniają naturalną izolację termiczną (nie na darmo alpiniści nie ruszają się w góry bez puchowych kurtek!), lekkie i sprężyste. Należy pamiętać jednak, że -jak w bardzo wielu przypadkach- materiał materiałowi nierówny i zdarza się, że producenci opisując swoje materiały jako wykonane z “puchu”, tak naprawdę mają na myśli mieszankę tego surowca wraz z wypełniaczami gorszego gatunku- warto więc bacznie sprawdzać, czy skład kołdry to 100 % puch gęsi, opakowany w poszewkę ze 100 % organicznej bawełny.