Tutaj dodaj tekst paska informacyjnego

Szukaj

Materace dziecięce

Materace dziecięce

Materac to nie szeroki uśmiech- lepiej go nie dziedziczyć.


Jeśli zadajesz sobie właśnie pytanie czy zamiast inwestować w nowy materac dla Twojego dziecka, który będzie mu służył tylko przez kilka lat, nie lepiej skorzystać z posłania po jego starszym rodzeństwie lub podarowanego czy odkupionego od rodziców mających już większe pociechy, to odpowiadamy stanowczo- ABSOLUTNIE NIE! Owszem, Twój maluch będzie spał na swoim materacu tylko przez kilka pierwszych lat, ale pamiętaj, że są to NAJWAŻNIEJSZE lata jego życia, kluczowe dla prawidłowego rozwoju, podczas których kształtować się będzie jego kręgosłup- kupno nowego, elastycznego i stabilnego materaca jest więc gwarantem tego, że Twoje dziecko dostanie najlepszy możliwy start!


Ani grama dodatków organicznych!


Niedawno przez media społecznościowe i blogosferę rodzicielską przetoczyła się burza- oto okazało się, że coraz więcej rodziców po zauważeniu, że ich pociechy mają gorsze samopoczucie, a na ich ciałach pojawiają się plamki niewiadomego pochodzenia, dokonało makabrycznego odkrycia- w materacach ich dzieci zalęgło się robactwo! Niestety, winą za ten stan rzeczy należy obarczyć materiały organiczne z jakich zostały wyprodukowane posłania dla dzieci- nawet zachowanie najwyższej higieny nie może całkowicie zagwarantować, że problem nie wystąpi, zwłaszcza, że nadmierna dezynfekcja otoczenia dziecka również jest bardzo niewskazana. Warto więc zwrócić uwagę na materace lateksowe dla niemowląt, zamiast szukać organicznych 


Materac musi oddychać!


Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się choć raz w życiu spędzić upiorną, upalną noc na materacu lub tapczanie, który nie przepuszczał powietrza. Tak ekstremalnych doznań nie życzy się najgorszemu wrogowi, a co dopiero swojemu ukochanemu potomkowi! Pamiętajmy, że dziecko w pierwszych latach życia spędza na swoim materacu nawet do 20 godzin na dobę, obowiązkowo więc musi być on stworzony z materiałów zapewniających pełną cyrkulację powietrza- najlepiej z tej roli wywiązuje się lateks wyposażony w zapewniające wentylację kanaliki.


Wskazane brudzenie i łatwe czyszczenie!


Nie ma co ukrywać, że dziecko, oprócz wielkiej radości daje też swoim rodzicom co najmniej dwa razy więcej powodów do sprzątania, ale pedagodzy i pediatrzy są zgodni- wprowadzenie zbyt rygorystycznego treningu czystości może przynieść dziecku więcej szkody niż korzyści! Oczywiście, wpojenie podstaw higieny jest bardzo ważnym zadaniem dla każdego rodzica, ale jak dowodzą badania, dzieci zbyt  uważające na to, by nie nabrudzić mniej rozwijają swoją kreatywność, spontaniczność i otwartość. Wybierając więc materac dla malucha pamiętaj, że ma on za zadanie przeżyć wiele- zrezygnuj więc z takich, które nie mają zdejmowanego pokrowca lub są wykonane z materiału ciężkiego do utrzymania w czystości.