Tutaj dodaj tekst paska informacyjnego

Szukaj

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru łóżka tapicerowanego?

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru łóżka tapicerowanego?

Tapicerowane łóżka są wybierane coraz częściej jako alternatywa dla klasycznych drewnianych lub metalowych ram i ciężko się temu dziwić, gdyż dobrze wykonane mogą być prawdziwą ozdobą wnętrza. Szukając w morzu ofert wielu producentów i sprzedawców, warto podczas dokonywania ostatecznego wyboru zwrócić uwagę na trzy najważniejsze cechy, jakie powinno posiadać tego typu łóżko.

Funkcjonalność- oczywiście, że przedmioty użytkowane oceniamy głównie pod kątem estetycznym i trudno się temu dziwić-któż chciałby codziennie wielokrotnie widywać mebel, który zamiast zachwytu nad jego wizualną stroną wywołuje raczej troskę o gust twórcy- warto jednak mierzyć wysoko i wymagać dużo, bo naprawdę nie ma najmniejszych przeciwwskazań, by ładne łóżko było jednocześnie użyteczne i ułatwiało nam codzienne funkcjonowanie. Bardzo przydatną opcją jest wysuwany stelaż, dzięki któremu ścielenie stanie się o wiele łatwiejsze, szybsze i bezwysiłkowe, gdyż nasze łóżko niejako samo poda nam materac, którego nie będziemy musieli przy użyciu fizycznych mocy samodzielnie wyciągać. Warto zwrócić też uwagę na to, czy producent zadba o to, by wygospodarować w skrzyni łóżka przestrzeń, mogącą być schowkiem na pościel lub zupełnie inne rzeczy. Jeśli takie warunki zostały spełnione, łóżko można uznać za naprawdę dobre jakościowo.

Możliwość zadecydowania o wyglądzie łóżka- właściwie to dlaczego mielibyśmy wybierać nasze łóżko, na którym będziemy spędzać wiele godzin dziennie, przez wiele lat, spośród dostępnych, gotowych propozycji, będących emanacją subiektywnie pojętych trendów i gustu producenta? To przecież my będziemy widzieć je przed pójściem spać i tuż po przebudzeniu i to częścią (niebagatelną) naszego domu się stanie! Nie warto więc iść na estetyczne kompromisy, w myślach tłumacząc sobie, że “tylko takie mają w ofercie”, bo jeśli wiemy, że to co nas uszczęśliwi to łóżko w kolorze świeżo skoszonej trawy, to zadaniem dobrego producenta jest dla nas takie łóżko jak najlepiej zrobić!

Wysokogatunkowe i dobrze dobrane materiały- tak jak w przypadku wszystkich mebli i przedmiotów użytkowych, które mają nam w niezmienionym stanie służyć przez lata, również łóżko tapicerowane powinno być wykonane z naprawdę dobrych, atestowanych materiałów. W przypadku konkretnie tego typu łóżek, warto szczególną uwagę zwrócić na tkaninę obiciową, powinna ona nie tylko pięknie się prezentować, ale i być wytrzymała, nie przecierać się, nie blaknąć, nie niszczeć, być łatwa w czyszczeniu i mieć ograniczoną wchłanialność wilgoci. Bardzo dobrą propozycją jest tzw. tkanina flokowana, która nie dość, że spełnia wymienione wyżej wymogi, to jeszcze ma przepiękne, welurowe wykończenie, które rewelacyjnie prezentuje się zarówno w jasnych, jak i bardzo ciemnych barwach.