Tutaj dodaj tekst paska informacyjnego

Szukaj

Stelaż do łóżka

Stelaż do łóżka

Jak wybrać odpowiedni stelaż pod materac?

Mamy dwie wiadomości- dobra jest taka, że wybór stelaża to nie fizyka kwantowa, zła- z pewnością po raz pierwszy o tym czytasz.

Stelaż do łóżka lub też pod materac, to nic innego jak po prostu metalowa lub drewniana (rzadziej materiałowa)  konstrukcja szkieletowa, która ma za zadanie podtrzymywać materac w ramie łóżka. Z jednej strony brzmi to nieskomplikowanie, z drugiej jednak, budzi obawy o to, czy zbyt nonszalanckie podejście do kwestii doboru owego przedmiotu, nie zaważy na późniejszym komforcie snu-skoro bowiem, zgodnie z opisaną przez Stephena Hawkinga w jego dziele “Krótka historia czasu”, fizyczną anegdotą, według której kula ziemska runęłaby w nicość, gdyby nie podtrzymująca je, niepoliczalna ilość żółwi, to i stelaż może okazać się być albo nie być naszego snu. Jaka jest więc prawda?

Czy stelaż jest w ogóle potrzebny?

Owszem, stelaż jest wynalazkiem użytecznym i zdecydowanie warto go mieć- szczególnie jeśli decydujemy się na klasyczną ramę łóżka. Warto w takich wypadkach decydować się na zakup łóżek, od razu w zestawie ze stelażem od tego samego producenta, gdyż zwiększa to prawdopodobieństwo, iż oba elementy będą do siebie pasować lepiej, niż gdybyśmy samodzielnie próbowali połączyć, różne z dostępnych na rynku propozycji.

A da się bez?

Stelaż nie jest jednak warunkiem sine qua non dla dobrego snu i wygody, gdyż z powodzeniem można spać np. na łóżku typu kontynentalnego (które jest zabudowaną skrzynią, na której wierzchu kładzie się materac) lub po prostu, na położonym na podłodze materacu, o czym popełniliśmy już wcześniej tekst: https://www.benetsleep.pl/blog/blog/czy-warto-klasc-materac-na-podlodze

Nie ma więc konkretnej recepty na to, jak wybrać idealny stelaż, warto więc po prostu zdecydować się na taki, który proponuje w zestawie z łóżkiem producent, pamiętając jednak, że za komfort snu odpowiada tak naprawdę dobry materac.