Tutaj dodaj tekst paska informacyjnego

Szukaj

Twardy czy miękki? Jaki materac jest lepszy?

Twardy czy miękki? Jaki materac jest lepszy?

Podobno ludzie dzielą się na takich, którzy zrywają folię od nowego telefonu od razu pod jego odpakowaniu i takich, którzy nie ściągają jej nigdy. Na takich, którzy wyciągają torebkę od herbaty po upływie, zaleconego przez producenta na opakowaniu, czasu parzenia i takich, którzy zostawiają ją na dnie pustego kubka. Na namiętnych wielbicieli i zapiekłych adwersarzy brukselki. Ale naszym zdaniem, najważniejszy podział przebiega pomiędzym tą frakcją, która poszukuje materacy miękkich, a tą dla której najważniejsze przy jego wyborze jest jedno- by był bezkompromisowo twardy.

 

A Ty, kim jesteś?

 

No, właśnie a do którego z obozów należysz Ty? Czy używana przez Ciebie wyszukiwarka internetowa, intuicyjnie reaguje przymiotnikiem “twardy”, gdy wpisujesz hasło “materac”? Czy może pierwsze pytanie, jakie zadajesz obsłudze sklepu brzmi “w skali od jednego do nieskończoności, jaka jest miękkość?”? My, jako producent, który samodzielnie sprzedaje swoje wyroby, przez co jest w stałym i bezpośrednim kontakcie ze swymi Klientami, bardzo często spotykamy się szukającymi z materaca, którzy już na wstępie mają bardzo jaskrawą wizję tego, czy ich przyszłe posłanie ma być niewzruszoną deską czy też delikatną watą. Słusznie, dobór materaca zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji przyszłego użytkownika, ale czy taka nieustępliwa postawa faktycznie pozwoli na dobranie najbardziej optymalnego posłania dla siebie?

 

Miękki jest wygodny, a twardy zdrowy

 

Dzięki rozmowom z naszymi Klientami wiemy, że zwykle za tak bardzo skonkretyzowanymi wymaganiami stoją pewne oczekiwania i wyobrażenia, oparte na nieco potocznej wiedzy o materacach. Te twarde cieszą się sławą sprzyjających zdrowiu (ah, te kołaczące się gdzieś w odmętach pamięci, niewiadomej proweniencji, historie o śpiących na gołej ziemi ludziach, którzy w zdrowiu i szczęściu dożywają sędziwych lat), są więc najczęściej poszukiwane przez osoby, które chcą zapewnić swojemu ciału najlepsze warunki do regeneracji i takie, które cierpią na schorzenia kręgosłupa. Tym drugim od razu szczerze doradzamy kontakt i konsultacje z lekarzem lub fizjoterapeutą i zainteresowanie się ofertą specjalistycznych, rehabilitacyjnych materacy, pierwszych zaś przekonujemy, że materac optymalnie podpierający kręgosłup i pozwalający ciału na dobrą regenerację, niekoniecznie musi być “pro-zdrowotnym” łóżkiem fakira i może być też po prostu wygodny. No właśnie, wygoda. W większości przypadków, skupiający się na doborze jak najbardziej miękkiego materaca, utożsamiają go z synonimem najwyższej próby komfortu. Czy słusznie?

 

Złoty środek

 

Dobry materac nie powinien być ani jednoznacznie twardy, ani miękki. Powinien być stabilny i wytrzymały, by odciążyć podczas odpoczynku kręgosłup użytkownika, ale i elastyczny, by można się było na nim swobodnie obracać. Taki efekt można osiągnąć, wybierając materace zawierające w swym składzie piankę termoelastyczną, która ma zdolność niezwykle wiernego odtworzenia układu ciała, którego ciepłu i naciskowi ulega. Czyli-mówiąc wprost-kiedy trzeba jest twarda, a kiedy trzeba miękka.