• 19-produkt2-min
  • 17-produkt1-min
  • 23-produkt3-min
  • 19-produkt2-min
  • 17-produkt1-min
  • 23-produkt3-min

MATERAC BENET 140x200

140x200 cm rewelacyjnego samopoczucia, dzięki idealnemu zestawieniu pianki termoelastycznej i lateksu

60 nocy
testów
Darmowa
dostawa
Polski
producent
10 lat
gwarancji
1600 PLN

  • 1
  • 4
  • 7.1

Najwygodniejsze 140x200 cm w Twoim domu!

Benet to optymalne i dokładnie przemyślane połączenie idealnie dopasowującej się do ludzkiego ciała pianki termoelastycznej i oddychającego lateksu - stworzone po to, by wszyscy odwiedzający Cię znajomi, dla których nie starczyło krzeseł, mogli zazdrościć Ci Twojego materaca. Nasz materac, oprócz wersji 140x200 cm, występuje również w wielu innych wymiarach, dzięki czemu każdy znajdzie idealny wariant dla siebie!

Pikowany
Pokrowiec

Szycie pokrowca naszego materaca zlecamy najlepszym- jednej z łódzkich manufaktur z tradycjami. Dzięki temu mamy pewność, że powłoka Beneta będzie wykonana z wysokogatunkowej, niezwykle miłej w dotyku i łatwej w czyszczeniu tkaniny. Dodatkowo, pokrowiec można samodzielnie zdjąć.

Pianka lateksowa
4 cm

Ostatnia warstwa Beneta, została wykonana z elastycznego lateksu, który dzięki obecności wentylacyjnych mikrokanalikó zapewnia całkowity przepływ powietrza, co szczególnie można docenić w letnie, upalne noce.

Pianka termoelastyczna
4 cm

Pianka termoelastyczna to materiał, stworzony w ubiegłym stuleciu w laboratoriach NASA, znany ze swej mocy idealnego dopasowywania się do ludzkiego ciała, pod wpływem jego temperatury. Zastosowanie go do produkcji Beneta, pozwoliło nam uzyskać niesamowicie komfortowy, perfekcyjnie współgrający ze swym użytkownikiem, materac.

Pianka HD
17 cm

Zwana inaczej pianką o podwyższonej gęstości (High Density), jest materiałem, o bardzo dużej odporności na odkształcenia i zniszczenia, dzięki czemu możemy być pewni, że nasz materac spoczywa na wytrzymałej i stabilnej podstawie.

Na czym można położyć Beneta

Stelaż

Stelaż

Podłoga

Podłoga

Boxspring

Boxspring

Materac 140x200 cm - idealny dla kawalera czy do kawalerki?

-No, to będziecie się mocno przytulać w nocy.- skwitowała moja znajoma wiadomość, o tym, że właśnie sprawiliśmy sobie z moim partnerem materac o wymiarach 140x200 cm. -Ja sama śpię na 180x200 cm.- dodała chwilę później, by pomóc mi pozbyć się wszelkich wątpliwości co do ironicznego charakteru jej wcześniejszej wypowiedzi. Byłam mocno skonfundowana, tym bardziej, że znajoma nie należy do osób, które z ochotą namalowałby Rubens. Ciężko kryć, że wybór rozmiaru materaca był w naszym przypadku podyktowany niewybujałym metrażem mieszkania, ale w obliczu przytoczonej przeze mnie fragmentarycznie, rozmowy, zaczęłam żałować, że nie zdecydowaliśmy się na nieco większy materac, nawet gdyby łóżko miało się przez niego stać centrum naszej kawalerki. Pierwsze testy nowego posłania, do których podeszłam z duszą na ramieniu, niemal pewna, że dane będzie mi posmakować losu uwięzionych w puszce sardynek, wykazały, iż istotnie materace o wymiarach 140x200 cm są produkowane z myślą o parach, które lubią spać symbiotycznie. Albo rzadko się kłócą. Albo często się kłócą, ale szybko się godzą. Oczywiście, gatunek ludzki szczęśliwie nie składa się z odlanych z jednej formy klonów i ten sam materac może być różnie odbierany przez różnych ludzi, ale w parze w której obie osoby mają powyżej 170 cm wzrostu, spanie w pozycji człowieka witruwiańskiego może być mocno utrudnione na materacu o szerokości 140 cm.Kolejne noce na nowym łóżku pozwoliły mi jednak zaobserwować, że nawet taki rozmiar materaca, pozwala na swobodę ruchów, bez obijania osoby towarzyszącej, a nawet na wyodrębnienie, wprawdzie niezbyt oszałamiających rozmiarów, swojej autonomicznej przestrzeni. Na pewno pomocnym w osiągnięciu takiego efektu był fakt, że zdecydowaliśmy się na materac piankowy, który w swej konstrukcji zawierał piankę termoelastyczną, materiał pobierający ciepło z ciała leżącej na nim osoby,co pozwala mu na dopasowanie się do układu jej ciała. I ani milimetra więcej. W takim wypadku, można więc ze spokojem mówić o braku problemów, takich jak rezonowanie ruchów drugiej osoby czy nieświadome staczanie się na nią przez sen, które zdarzają się śpiącym np. na materacach sprężynowych. A jakie są plusy materaca o wymiarach 140x200 cm? Na pewno ekonomia przestrzeni, jeśli jest się mieszkańcem kawalerki lub ma się małą sypialnię, 20 czy 40 cm wolnego miejsca we wnętrzu naprawdę robią DUŻĄ różnicę, niebagatelnym jest też fakt, że mniejsze łóżko zwyczajnie łatwiej jest w zadowalający sposób wkomponować do pokoju, tak by go nie dominowało. Czy zatem materac 140x200 cm jest odpowiedni dla pary? Cóż, w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie nie należy się na pewno kierować niczyją opinią, a jedynie własnymi preferencjami. Dwie dorosłe, nie należące do najmniejszych osoby wypoczną wygodnie na materacu o takich rozmiarach, ale też nie będą mogły liczyć na nadmiar miejsca dla siebie, co jednak wydaje się być niezbyt wysoką ceną za więcej wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.

Piszą o nas