FAQ - Najczęstsze pytania

Dlaczego Benet jest tańszy w stosunku do materacy podobnej klasy ?

Dzięki produkcji materaca w naszej fabryce i sprzedaży tylko przez internet jesteśmy w stanie ograniczyć koszty, które doliczane są u innych producentów. Materace sprzedajmy bezpośrednio, bez żadnych pośredników lub zbędnych przestrzeni wystawowych. Dzięki próżniowemy pakowaniu udało nam się także, zredukować koszty przesyłki.

Jaki jest przedział wagowy użytkowników Beneta?

Na Benecie komfortowo wyśpią się wszyscy ważący od 45 kg do 145 kg.

Czy Benet jest twardym materacem? Czy można to określić w jakiejś skali?

Beneta najlepiej określić jako materac średniotwardy, mocno zwarty i stabilny, ale i elastyczny. Warto też dodać, iż nie istnieją żadne oficjalne parametry służące do opisania “stopnia twardości” materacy, takie jak H1, H2, H3 i im podobne, a jeśli któryś z producentów je stosuje to odnoszą się one tylko do jego produktów.

Jak działa 60 dniowy okres próbny ?

Od momentu otrzymania Produktu, każdy Klient ma 60 dni na testowanie go, zgodnie z jego przeznaczeniem i własnymi preferencjami, w zaciszu swego domu. W trakcie tego okresu Klient może zdecydować czy zatrzymuje produkt czy chce go zwrócić.

W przypadku drugiego scenariusza wystarczy jedynie poinformować nas od swej decyzji dowolnie wybraną przez siebie drogą- telefoniczną, e-mailową, na naszym czacie lub w wiadomości prywatnej na Facebook’u przed upływem 60 dni od daty doręczenia produktu. Bez żadnych pytań wysyłamy wtedy do Klienta kuriera na nasz koszt, który odbierze niechciany Produkt (materaca nie trzeba w żaden sposób pakować, ani zabezpieczać przed oddaniem), a gdy ten znajdzie się już w naszym zakładzie produkcyjnym, bezzwłocznie robimy na wybrane przez Klienta konto przelew pełnej sumy, którą zapłacił za zwracany Produkt.

Dlaczego sprzedajecie tylko jeden rodzaj materaca ?

Jako producent nie jesteśmy na rynku od wczoraj i tworzyliśmy już różne materace, co doprowadziło nas w końcu do wniosku, że odczuwanie komfortu podczas użytkowania materaca nie jest po prostu kwestią gustu- po prostu są materace wygodne i wygodniejsze. Po dopracowaniu odpowiedniej technologii postanowiliśmy, że będziemy produkować tylko jeden materac, bo naszym zdaniem jest on najlepszy- po co więc mielibyśmy sprzedawać jakikolwiek inny?

Z czego wykonany jest Benet i dlaczego akurat z takich materiałów?

Benet jest materacem stworzonym z dobrze przemyślanej kombinacji pianek, których kolejność z pewnością również nie jest dziełem przypadku.

  1. Spód Beneta to 17 cm pianki HD, którą przez wzgląd na swoją podwyższoną gęstość (28kg/m3) uznaliśmy za najlepszy i najbardziej wytrzymały stabilizator.
  2. Środek Beneta to 4 cm warstwa pianki termoelastycznej, która pod wpływem ciepła ludzkiego ciała dopasowuje się do jego indywidualnego kształtu.
  3. Całość zwieńczyliśmy sprężystym lateksem o grubości 4 cm-zapewnia on cyrkulację powietrza i skutecznie zapobiega uczuciu nagrzewania się.
FAQ - Informacje o Benecie

Czy sami produkujecie Beneta czy zlecacie to podwykonawcom?

Materac Benet jest produkowany w naszej fabryce w Kępnie, a wykonanie pokrowca zlecamy łódzkiej manufakturze.

Czy Benet jest polską firmą?

Tak, Benet jest firmą polską, a także sam materac jest w całości produkowany w Polsce.

Kiedy powstała firma Benet i od kiedy sprzedawane są materace?

Ostateczny projekt produktu i strony internetowej powstał w 2015 roku, a sprzedaż detaliczna ruszyła już w styczniu 2016 roku

Czy Beneta można położyć na podłodze?

Oczywiście, Benet jest zbudowany tak, iż można go używać solo bez lęku o odkształcenie czy zmniejszony komfort. Należy jednak pamiętać, iż jeśli chce się w ten sposób korzystać z materaca przez dłuższy czas, należy okresowo podnosić go i pozwalać mu na kilkugodzinne wietrzenie, by wyeliminować zagrożenie rozwinięcia się drobnoustrojów.

Czy Beneta można przetestować w jakimś sklepie stacjonarnym?

Dużo lepiej- Beneta można przetestować we własnym domu! I to przez 60 dni! Jesteśmy pewni, iż krótkotrwałe oględziny nijak nie mają się do realnej oceny materaca, który jest jednym z najważniejszych przedmiotów w domu, natomiast wizyty w sklepie dłuższe niż godzina...Cóż, osobiście znamy przyjemniejsze sposoby spędzania czasu. ;).

Jakie certyfikaty ma Benet?

Pianka HD i pianka termoelastyczna mają certyfikaty Certi-Pur, natomiast używany przez nas lateks dostał certyfikat OEKO-TEX Standard 100, klasy pierwszej.

Czy Benet wymaga jakiegoś konkretnego stelaża?

Benet współpracuje zgodnie z każdym stelażem w którym przerwy między szczebelkami nie są większe niż 8 cm.

Czy Benet jest wskazany przy problemach z kręgosłupem lub bezsenności?

Uczciwie uprzedzamy- Benet nie jest materacem rehabilitacyjnym i nie zastąpi terapii zaleconej przez lekarza. Z pewnością jednak materac nie pogorszy żadnych dolegliwości, zapewni komfort snu, a w przypadku, gdy u źródła problemów leży źle dobrane miejsce odpoczynku- całkowicie je wyeliminuje.

Jaki jest czas gwarancji na Beneta?

Gwarancja na materac wynosi 10 lat, a na jego pokrowiec 2 lata.

Czy Beneta trzeba odwracać, by nie uległ zniekształceniu?

Nie ma konieczności odwracania Beneta, gdyż jest on materacem jednostronnym, wykonanym z materiałów dobranych tak, by nie ulegał odkształceniom nawet po latach użytkowania.

FAQ - Zwroty

Co się dzieje z materacami Benet zwróconymi przez Klientów po testach?

Niechciane Benety są przez nas utylizowane, choć przyznajemy, iż nie mamy z tym wiele zachodu, gdyż zwroty odnotowujemy niezwykle rzadko. W żadnym wypadku używane materace nie są sprzedawane ponownie, gdyż jest to całkowicie sprzeczne z filozofią naszej firmy.

Jak wygląda kwestia zwrotu materaca, który ulegnie zniszczeniu podczas testów?

Regulamin naszego sklepu określa, iż materac powinien być użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem, zatem uszkodzenia powstałe celowo (rozcięcia itp.) lub w skutek nieprawidłowego korzystania (np. próby dryfowania po jeziorze na Benecie) mogą być podstawą do nieuznania zwrotu.

Jak wygląda procedura zwrotów?

Jedyne co powinien zrobić Klient, który nie chce zatrzymać materaca to skontaktowanie się z nami i przekazanie swej decyzji. Zwracający produkt nie musi w żaden sposób go zabezpieczać, ani pakować- tym zajmie się wysłany nasz koszt kurier. Gdy niechciany Benet wróci już do naszego zakładu produkcyjnego, przelewem zwracamy Klientowi całą kwotę, którą zapłacił.
FAQ - Dostawa i płatności

Czy paczka zostanie wniesiona przez kuriera?

Co w przypadku, gdy kurier przywiezie nam Beneta w zniszczonym kartonie?

Jeśli cokolwiek zaniepokoi Klienta podczas odbioru przesyłki ma on prawo w obecności kuriera otworzyć karton i sprawdzić czy folia zabezpieczająca materac jest uszkodzona, a także czy w środku znajduje się mały płócienny woreczek z paragonem i prezentem od nas. Gdy Klient zauważy zniszczenia folii i/lub brak woreczka powinien spisać protokół szkody z kurierem i bezzwłocznie poinformować nas o całej sytuacji. W przypadku całkowitego braku kartonu lub bardzo dużych naruszeń folii, które mogły narazić materac na ingerencję czynników zewnętrznych, najlepiej jest odmówić przyjęcia przesyłki- kurier zabierze wtedy na koszt firmy Beneta z powrotem do naszego zakładu produkcyjnego, a my bezzwłocznie prześlemy do Klienta nowy materac.

W jakiej postaci trafia do klienta Benet?

Benet trafia do Klienta w firmowym kartonie, zrolowany i zabezpieczony folią.

Jaki czas oczekiwania na Beneta?

Benet powinien trafić do swego właściciela w ok. 24 godziny. Materace zamówione i opłacone (za wyjątkiem sprzedaży za pobraniem) do 11.30 są wysyłane tego samego dnia.

Jaka firma kurierska dostarcza Beneta?

Aktualnie korzystamy z usług firmy DPD

Jak zapłacić za Beneta?

Za Beneta można zapłacić za pomocą przelewu tradycyjnego, przelewu online (którego operatorem jest Przelewy24), w systemie ratalnym (Raty Online) lub zamówić go za pobraniem. Cena materaca jest niezależnie od wybranego sposobu płatności zawsze taka sama, a koszty dostawy i ewentualnego zwrotu pokrywamy my.

Czy Beneta można kupić na raty?

Oczywiście, dajemy swoim Klientom możliwość zakupu Beneta w systemie ratalnym mBanku za pośrednictwem portalu Przelewy24 lub banku Santander lub Alior Banku.

Czy można uzyskać jakieś rabaty na Beneta?

Beneta oferujemy w stałej, uczciwej cenie, która nie zmienia się w zależności od pory roku czy jakichkolwiek innych czynników, a robimy to z prostego względu- jakość produktu też jest stała i Klienci mogą mieć pewność, że nie zmieni się pod wpływem podmuchu wiatru.

FAQ - Mam Beneta

Ile czasu można przechowywać Beneta w postaci rolki

Jak wystawić wam opinię w internecie?

Wszystkie opinie naszych Klientów są dla nas ważne, dlatego każdy nabywca Beneta po dwóch tygodniach od jego kupna otrzymuje formularz z prośbą o ocenę za pośrednictwem serwisu YOTPO. Oprócz tego, nasz profil na portalu społecznościowym Facebook zawsze stoi otworem dla wszelkich klienckich uwag.

Na czym polega program polecający Beneta?

Jesteśmy przekonani, że dobre rzeczy wracają, zatem jeśli Klient zdecyduje się zatrzymać swego Beneta dostaje od nas rabat w wysokości 50 PLN na zakup następnego materaca, którym może podzielić się z kimś bliskim, a jeśli i ta osoba nie zwróci swego materaca po testach to jej darczyńca otrzyma od nas bon SODEXO o wartości 50 PLN!

Jak prać pokrowiec Beneta?

Pokrowiec Beneta jest zdejmowany, można zatem z łatwością uprać go w pralce w temperaturze 60’C, przy użyciu ogólnodostępnych środków czystości.

Kiedy Benet jest w pełni gotowy do użytkowania?

Benet potrzebuje zaledwie 4 godzin od odpakowania, by w pełni się rozprężyć i służyć swemu właścicielowi najlepiej jak potrafi.

Czy to normalne, że Benet zaraz po odpakowaniu wydziela dość intensywny, fabryczny zapach? Kiedy to minie?

Spokojnie, Benet do każdego Klienta przyjeżdża wprost z taśmy produkcyjnej- nie ma więc okazji do wywietrzenia się dojrzewając miesiącami w magazynach lub na sklepowych witrynach, stąd ten specyficzny zapach “nowości”, który powinien znacznie zmniejszyć się po 48 godzinach od odpakowania, a do tygodnia zniknąć całkowicie. W celu przyśpieszenia tego procesu można przez dwa pierwsze dni nie nakrywać materaca (pościelą, narzutami, etc.) i wietrzyć pomieszczenie w którym się znajduje.

Koszyk

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów