Jaki materac piankowy wybrać?

Jaki materac piankowy wybrać?

Zakup materaca to ważna decyzja, od której będzie zależał Twój komfort snu. Do wypełnienia materacy piankowych stosuje się różne rodzaje pian. Jak dokonać najlepszego wyboru?

Materace piankowe – charakterystyka i właściwości

Materace piankowe składają się z jednej lub kilku warstw elastycznej piany i bardzo często są wyposażone w zdejmowany materac, który można prać w pralce. Poszczególne rodzaje pian różnią się między sobą twardością, gęstością i wielkością porów. Do produkcji wysokiej jakości materacy piankowych wykorzystuje się między innymi:

  • pianki wysokoelastyczne,
  • pianki lateksowe,
  • pianki termoelastyczne,
  • pianki sojowe,
  • pianki poliuretanowe HD.

Zanim zamówisz materac piankowy, zwróć uwagę na jego budowę i właściwości. Dobrej jakości materac powinien zapewniać stabilne podparcie dla kręgosłupa i dobrze dopasowywać się do kształtu ciała. 

Bardzo ciekawie prezentują się materace piankowe o właściwościach termoregulacyjnych, które gwarantują optymalne warunki termiczne w trakcie snu i optymalną wentylację powietrza niezależnie od pory roku. Niektóre materace piankowe mają właściwości antyalergiczne, dzięki czemu mogą być bezpiecznie użytkowane przez alergików. Będzie to także świetny wybór dla seniorów, par, dzieci i młodzieży oraz singli.

Materac piankowy – który model będzie dla Ciebie odpowiedni?

Elastyczny materac piankowy to doskonały sposób na poprawę jakości snu. W naszej ofercie znajdziesz trzy modele materacy piankowych. Są to:

  • materac piankowy Benet,
  • materac piankowy smartBenet,
  • materac piankowy Benet Plus.

Jaki materac piankowy wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, zastanów się, na jakich parametrach najbardziej Ci zależy. Inaczej będzie Ci się spało na materacu piankowym twardym, a inaczej na modelu miękkim lub średnio twardym. W Benet możesz zamówić wygodne materace piankowe o średniej twardości.

Materac piankowy Benet to nasz flagowy model. Jego wysokość wynosi 25 cm. Ten materac składa się z pianki lateksowej, pianki termoelastycznej, pianki HD i zdejmowanego pokrowca. Jest to uniwersalny materac piankowy, który dobrze dopasowuje się do zróżnicowanych potrzeb użytkowników.

Kolejna propozycja to materac piankowy smartBenet, który dobrze sprawdza się w łóżkach z niską ramą, ponieważ nie jest wysoki i mierzy 18 cm. Jego wypełnienie zostało zrobione z pianki wysokoelastycznej HR, pianki termoelastycznej i pianki poliuretanowej HD.

Materac Benet Plus to najwyższy materac z naszej kolekcji modeli piankowych. Wysokość materaca wynosi 28 cm, a w jego wypełnieniu znajdziesz niezwykle miękką w dotyku piankę SOYA bio Comfort+, piankę lateksową, piankę termoelastyczną i piankę wysokoelastyczną HR. Będzie to świetny wybór do wysokiego łóżka lub dużej i przestronnej sypialni.

Jaki stelaż pod materac piankowy?

Wiele osób nie zwraca uwagi na to, jaki stelaż jest zamontowany w ich łóżku, a to duży błąd. Nawet najlepszy materac nie zapewni Ci komfortowego snu, jeśli będzie położony na zbyt twardym stelażu. W przypadku materacy piankowych bardzo dobrze sprawdzają się metalowe stelaże z gęsto ułożonymi brzozowymi listewkami. Taka konstrukcja jest stabilna i elastyczna, dzięki czemu materac dobrze dopasowuje się do ciała i nie przesuwa się w trakcie snu. W Benet możesz wygodnie skonfigurować łóżko 3D przy użyciu konfiguratora dostępnego na stronie internetowej. W efekcie zamówisz dokładnie taki model, o jakim zawsze marzyłeś.

Jak wyczyścić materac piankowy?

Dużą zaletą materacy piankowych jest ich higieniczność. Zdejmowany pokrowiec doskonale chroni wkład materaca przed brudem, zanieczyszczeniami i bakteriami. Jak wyprać materac piankowy? Wkład materaca piankowego nie nadaje się do prania. Możesz go co najwyżej odkurzyć lub usunąć drobne zanieczyszczenia przy pomocy sody oczyszczonej i odrobiny wody. Natomiast zdecydowanie warto wyprać pokrowiec. Najlepiej będzie, jeśli nastawisz pranie na co najmniej do 60°C. W takiej temperaturze giną bakterie i roztocza.

Wygodne materace piankowe możesz zamówić w naszym sklepie online lub możesz je też osobiście przetestować, odwiedzając nasz showroom we Wrocławiu. Sprawdź naszą ofertę i wybierz coś w sam raz dla siebie!

Czytaj dalej

Pufa do siedzenia – czy warto ją mieć w salonie?
Jaki materac dla dziecka będzie odpowiedni?

Zostaw komentarz

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.